Earlam & Partners Cotton Market Raporlarına Buradan Erişin

Hizmetlerimiz

Depolama

Özcan Pamuk, pamuk tedariğinde dünya çapında birçok ülke ile çalışan başarılı bir firma olarak aynı zamanda hizmet sektöründe de en iyi hizmeti vermektedir. Gümrüklü ve gümrüksüz depolama hizmetleri de geniş hizmet ağı içerisinde Özcan Pamuk tarafından müşterilerine güvenli bir şekilde sunulmaktadır.

Gümrüksüz Depolama

Özcan Pamuk firması, 10 bin metrekare depolama alanı ile gümrüksüz depolama hizmetlerini sorunsuz bir şekilde yürütmektedir. Milli depo kapsamındaki tüm ürünler iç piyasadan alınmış ürünler olmakla birlikte yurtdışından gelmiş ürünler ise vergileri yatırılmış olarak Mersin de depolanmaktadır.

Gümrüklü Depolama

Mersin’de yaklaşık 15 bin metrekare antrepo alanına sahip Özcan Pamuk, birçok pamuk ve teleflerin gümrüklü sahada muhafaza edilmesini ve buradan pazarlanıp Türkiye’deki alıcılara ya da birçok dünya ülkesine ulaşmasını sağlamak için aracılık etmektedir.

Elleçleme

Özcan Pamuk İhracat İthalat Sanayi ve Limited Şirketi, ürün tedariki hizmetlerinin yanı sıra aynı zamanda elleçleme hizmetlerini de belirli bir program ve işlem sırası dahilinde sorunsuz şekilde gerçekleştirmektedir.

Ürünlerin ithalat ve ihracatı sırasında önemli işlemler olan elleçleme süreci Özcan Pamuk firmasının profesyonelliği sayesinde hiçbir problem yaşamadan kusursuz bir şekilde işlemektedir. Bu süreç ürünlerin gümrükten ülkeye girişi, Mersin’e giriş gümrüğü, forklift hizmetleri, depolama, ara nakliye, fobbing gemi ile taşıma ve farklı bir ülkeye adrese teslime kadar tüm ayrıntıları kapsamaktadır.

Nakliye

Yurtdışından Orta Asya ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeden gelen pamuk türlerinin Mersin’e inmesine kadarki olan tüm süreç itina ile planlanarak uygulanır. Ürün ve hizmet kalitesi kadar sürecin de kaliteli olmasına özen gösteren Özcan Pamuk, ithalat sürecinde olduğu gibi ihracat sürecinde de ürünlerin Bangladeş, Vietnam, Pakistan ve daha birçok ülkeye ulaşımına kadar süreci doğru planlayarak ürünler adrese teslim edilene kadar sürecin takipçisi olur.

Gümrük

Dünya çapında bilinen ve hem güvenilir hem de başarılı bir firma olan Özcan Pamuk, pamuk tedarik hizmetleri kapsamında gümrük hizmetlerini de güvenle sunmaktadır. Bu bağlamda ürünlerin gümrükten kayıtlı ve usule uygun bir şekilde geçmesi için tüm işlemler kısa sürede personeller tarafından hazırlanmaktadır.

Navlun

Hizmet kalitesiyle birlikte müşteri memnuniyetini ekonomik anlamda da öncelikli tutan Özcan Pamuk hem alıcı hem de satıcı için en iyi navlun fiyatları ile hizmet vererek müşteri memnuniyetini ön planda tutar. 

HVI Laboratuvar

Mersin’de bulunan USTER marka HVI laboratuvarımız ile kendi pamuklarımızın, tedarikçilerimizin ve müşterilerimizin pamuklarını gerekli olan her durumda profesyonel ekibimiz ile en doğru şekilde analiz ederek ürün kalitesinde büyük hassasiyet göstermekteyiz. Bu bağlamda tecrübemiz güvencemizdir diyerek daha güvenilir bir alışveriş ortamı yaratmaya çalışmaktayız.

Kalitelendirme

Özcan Pamuk olarak hem kendi pamuklarımızın hem de tedarikçi veya alıcılarımızın pamuk, pamuk telefleri ve benzeri elyaf ürünlerini HVI laboratuvarımızda tecrübeli eksper kadromuz ile analiz ederek birçok kalite sorununu çözüyor ve rapor ediyoruz.

Rutubet Ölçme ve Tespiti

Müşterilerimizin talebi doğrultusunda uzman ekibimiz kontrolünde 22 dereceye kadar ölçüm yapabilen Alman AQUA-BOY marka rutubet ölçme makinamız sayesinde tüm ürünlerin hepsi balya balya ya da lot lot ölçülerek rutubet tespiti yapılmaktadır.

Tek Balya Tartma

Müşterilerimizin talebi doğrultusunda herhangi bir kilo sorunu meydana geldiğinde uzman ekibimiz, 500 kiloya kadar tartım yapabilen taşınabilir kantarımız ile balya balya ya da tır bazlı kantar tartımı yaparak müşterilerimize detaylı rapor hazırlamaktadır.

Özcan Pamuk sahip olduğu Uster Marka HVI Laboratuvar merkezi ile en doğru şekilde ürün analizleri yaparak, güvenilir ve tarafsız bir alışveriş ortamı sağlamaktadır.

Özcan Pamuk, International Cotton Association (ICA) Uluslararası Pamuk Birliği üyesi olarak,
Tecrübemiz Güvencemizdir
sloganıyla başarılarına devam etmektedir.

Özcan Pamuk, Global Organic Textile Standard (GOTS) sertifikalı organik pamuk tedarikinde Türkiye ve birçok ülke kullanıcıları için en doğru ve güvenilir adres olmayı başarmaktadır.

Özcan Pamuk 1989 yılından itibaren pamuk sektöründe yerini alan ve sayısız, uluslararası alanda dünyaca bilinen lider firmalar ile çalışarak ciddi tecrübe edinen Şemsi Özcan tarafından kurulmuştur.