Earlam & Partners Cotton Market Raporlarına Buradan Erişin

Hakkımızda

Özcan Pamuk İthalat İhracat Sanayi ve Limited şirketi 1989 yılından itibaren pamuk sektöründe yerini alan ve sayısız, uluslararası alanda dünyaca bilinen lider firmalar ile çalışarak ciddi tecrübe edinen Şemsi Özcan tarafından kurulmuştur.

“Tecrübemiz Güvencemizdir” şiarı ile kısa sürede dünyaya açılan ve birçok ülke ile çalışan Şemsi Özcan yönetimindeki Özcan Pamuk; günümüzde sadece Türkiye’de değil aynı zamanda Amerika, Çin, İtalya, İspanya, Portekiz, İngiltere, Bangladeş olmak üzere birçok ülkeye pamuk, linter, pamuk telefleri, iplik telefleri ve benzeri gibi ürünlerin ihracatını yapmaktadır.

Geniş faaliyet alanına sahip olan Özcan Pamuk, yüksek tecrübesi ile birçok tedarikçiye aracılık ederek en iyi kaliteyi en doğru alıcı ile buluşturma hedefindedir. Bunun yanı sıra temsilcisi olduğu yabancı tedarikçilere elleçleme hizmeti altında pamukların bir adresten dünyanın diğer bir adresine teslimine kadar gereken tüm hizmetleri vermektedir.

Aynı zamanda birçok ülkeden pamuk, viskon, polyester, pamuk telefleri ve İplik telefleri ürünlerini Türkiye’deki alıcılara sunmak üzere ithal etmektedir. Aynı zamanda bu ürünler talep olduğu takdirde transit ihracat marifeti ile Özcan Pamuk tarafından diğer ülkelere de ihraç edilebilmektedir.

1989 yılından bu yana tecrübelerini biriktiren Şemsi Özcan eşliğinde kaliteden asla taviz vermeden emin adımlarla ilerleyen Özcan Pamuk, ICA (International Cotton Association) birliği üyesi olarak güvenilirliğini ispatlamıştır. Aynı zamanda bünyesinde mevcut HVI Pamuk Laboratuvarı sayesinde tüm ürünlerin kalite analizi üst düzey teknolojiye sahip sistemler ile gerçekleştirirken aynı zamanda gümrüklü ve gümrüksüz depolama hizmetleri ile hizmet kapsamını her geçen gün daha da genişletmektedir.

GOTS sertifikalı organik pamuk tedarikinde Türkiye’de ve birçok ülke kullanıcıları için en doğru ve en güvenilir adres olmayı başarmış olan Özcan Pamuk; kalitenin tesadüf değil aksine başarı olduğuna inanarak güvenilirlik, şeffaflık ve süreklilik ilkelerini kendisine misyon edinerek hizmet ağını sürekli genişletmektedir.

Özcan Pamuk sahip olduğu Uster Marka HVI Laboratuvar merkezi ile en doğru şekilde ürün analizleri yaparak, güvenilir ve tarafsız bir alışveriş ortamı sağlamaktadır.

Özcan Pamuk, International Cotton Association (ICA) Uluslararası Pamuk Birliği üyesi olarak,
Tecrübemiz Güvencemizdir
sloganıyla başarılarına devam etmektedir.

Özcan Pamuk, Global Organic Textile Standard (GOTS) sertifikalı organik pamuk tedarikinde Türkiye ve birçok ülke kullanıcıları için en doğru ve güvenilir adres olmayı başarmaktadır.

Özcan Pamuk 1989 yılından itibaren pamuk sektöründe yerini alan ve sayısız, uluslararası alanda dünyaca bilinen lider firmalar ile çalışarak ciddi tecrübe edinen Şemsi Özcan tarafından kurulmuştur.